Nová pravidla mondioringu

V říjnu 2016 byly připraveny změny ve zkušebním řádu mondioringu. Nyní už jsou v platnosti. Najdete je zde. Jde o nový překlad. Změny jsou vyznačené tučně.

Tento web není aktualizován zhruba od roku 2015. I tak na něm ale najdete řadu užitečných informací, které platí stále. Třeba články o výcviku nebo kontakty na lidi, se kterými můžete trénovat...


 

 

 

 

 

 

 

 

Finální výsledky zde

 

Parádní výsledky, parádní výkony!

 

Naši v kat 1:

Michal Čtvrtečka 194 b. a 3. místo

Tomáš Procházka 189 b. a 4. místo

 

Naši v Kat 2:

Věra Hlaváčková 259 b. a 3. místo

Zdeněk Dadák 244 b. a 7. místo
Dušan Skula 218 b. a 14 místo

 

Další informace na

www.fmbb2015.com a facebooku www.facebook.com/fmbb2015

MČR BO 2014 v mondioringu


Výsledky ze soboty - kategorie 2

Výsledky z neděle - kategorie 1 a 3

 

Informace k Mistrovství ČR belgických ovčáků v mondioringu:

Kdy: 18. - 19. 10. 2014
Kde: Bochovice Uni Dog Centrum HST u Třebíče.
Rozhodčí: Margaret McKenna (Belgie)
Figuranti: Pavel Urban (ČR), Julien Toegers (Belgie), Marcel Bühler (Švýcarsko)
Pořádá: KCHBO, Věra Hlaváčková a Dušan Skula

FB stránky s dalšími informacemi zde
 

Mondioring na CACITu

CACIT je bezvadná pejskařská akce konaná na Dobříši. Kromě prestižního ipařského závodu se 19. - 20. července 2014 soutěžilo také v agility a canicrossu. A v doprovodném programu se předvedl mondioring. Komentovaných ukázek se spolu s figurantem Pavlem Urbanem ujaly Jana Kulísková s Attim a Lenka Kordová s Luckym. Oba mladí psi z chovatelské stanice de Alphaville Bohemia makali v neskutečném vedru naplno, jak se na správné maliňáky sluší a patří. Jana s Attim se  poprvé na veřejnosti pustili do trojkových cviků hlídání předmětu a přerušené zadržení. Vypadalo to, že mondioring českou ipařskou špičku vcelku zaujal :)

Mistrovství ČR v mondioringu 2014 zná vítěze

Mistrovství se konalo o víkendu 21. - 22. června stejně jako loni na Moraně, ve Starém Jičíně. Kvalitně obsazená startovní listina slibovala dobrou podívanou. V kat 1 startovalo 6 Čechů, 3 Rakušani a jeden Řek. Premiéru měli hned 4 čeští psi, včetně jednoho baucerona. Zvítězil Jakub Dadák s Barneym, kteří tak navázali na letošní úspěšnou závodní sérii. Druhý byl premiant Michal Čtvrtečka s Divinem a třetí Tomáš Procházka s Ionixem.

Kat 2 byla nabitá. 6 Čechů, 3 Slováci a 2 Rakušani. Zvítězila Věra Hlaváčková s Bowlí, druhé místo obsadila se shodným počtem bodů v této kategorii debutující Jana Kulísková s Attilou, třetí byl Slovák Lubo Hlinka s Bokym.

 

V trojkách byli dva čeští zástupci. Titul obhájila a zároveň na 1. místě se umístila Dagmar Volná s Yugem, druhý byl Němec Daniel Kaminski s Butchem, pro kterého to byl první start v kat 3. Třetí místo patří Rakušačce Irině Fleischanderl s Jeromem. Jako zkušební pes této kategorie vystoupil čerstvý mistra světa belgických ovčáků (FMBB) Christian Stewien s Ivem.

Kompletní výsledky zde.

Výsledky Kynologa roku 2013

V kategorii mondioring letos zvítězila Dagmar Volná, následovaná dvojnásobnou vítězkou Věrou Hlaváčkovou. Třetí místo patří Janě Kulískové.

Za Dášu Volnou ocenění přebíral Pavel Urban, aneb mondioringáři jak je moc často nevídáte:

 Kompletní výsledky na www.kynologroku.cz

Rozhovor s Radimem Kelarem

Aktuálně je na stáncích 2. číslo časopisu Psí sporty 2014, ve kterém najdete rozhovor s Radimem Kelarem, předsedou Mondioring klubu ČR. Ohlíží se v něm za rokem svého předsednického působení, sezónou 2013 a prozradí plány klubu do budoucna. Vyšlo začátkem března.

2. Mistrovství ČR belgických ovčáků v mondioringu 

Czech Mondioring Championship of Belgian Shepherds

2. - 3. 11. 2013

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
COMPLETE RESULTS

 

Partneři:

Další český závod letošní sezóny je minulostí

O víkendu 24. - 25. srpna se konal mondioringový závod v Hradci Králové. Posuzovala Iris Remund, které sekundoval Michael Praig z Rakouska (na fotce). V sobotu startovaly kategorie 1 a 2, v neděli trojky se čtyřnásobnou českou účastí (Filip Caisberger, Míla Fohl, Pavel Gondek a Pavla Gorčáková), nicméně ve zkoušky neproměněnou. Figurovali Standa Doležal a Jiří Formánek, pro oba to byl jejich první závod v této roli. Ve trojkách zvítězil Stefan Bittner, dvojky vyhrál Alain Defilippi. Kategorii 1 pojala stylem veni vidi vici Jana Smetanová s Denym (Kevin ze Svobodného dvora), z čehož máme ohromou radost, protože je z našeho pražského týmu :) Pro Janu i Denyho to byla absolutní závodnická premiéra, která skončila zkouškou za 173 b. Přitom na první mondioringový trénink přišli letos v lednu. Moc gratulujeme, užili jsme si to, je to super :-)

P.S.: Kompletní vysledky připravujeme...

Věra Hlaváčková je prvním mistrem České republiky v mondioringu

V sobotu 29. 6. se konalo 1. mistrovství České republiky v mondioringu. Titul získala Věra Hlaváčková, která startovala se svojí Bowlí v kategorii 2. Hned druhý den poté, v něděli, měl figurantskou premiéru na závodě "Happy Dog" Michal Mázor. Výsledky obou závodů najdete v "Kalendáři závodů

Sedni, zůstaň, ke mě je 80 % mondioringu

To jsou slo va belgického rozhodčího a závodníka Jose Helsena. Loni posuzoval 1. MČR BO v mondioringu. Letos se zúčastnil se svým mladým psem FMBB 2013 v kat 1 a byli druzí. Zároveň na FMBB posuzoval kat 3. Rozhovor z loňského října najdete zde.

Výsledky ze slovenských závodů, ze soboty 20. dubna 2013

Gratulace Filipovi Caisbergerovi k druhé zkoušce v kat 2. Další, co může do trojek :-)

Věrka Hlaváčková obhájila vítězství v anketě Kynolog roku 2012

Konkrétně vítězství v kategorii mondioring. Věrko, moc gratulujeme tobě i čersvě sťastné mamce Bowli. Věrka si na vyhlášení v sobotu 23. března postěžovala, že jí v nominacích chybí chlapi. Takže chlapi, sezóna je teprve na začátku, tak se snažte, ať má Věrka radost :-)

Absolutní vítězkou ankety se stala agiliťačka Petra Hamšíková s šeltií Larou, mistr světa v družstvech a vicemistr světa v jednotlivcích. Velké gratulace této prima dvojici. Kompletní výsledky, fotky atd. najdete na www.ceskakynologie.cz

V sobotu 23. 3. se konaly první české závody sezóny 2013

Na startovní listině byli kromě čtyř Čechů také dva Rakušani, po jednom zástupci mělo Slovensko, Polsko a Německo. Celkem 9 závodníků v kategoriích 1 a 2. Závody, které posuzoval Zdeněk Volný a které figurovali Roman Vala, Radim Kellar (kat 2) a Martin Štěrba (kat 1), se konaly se v areálu ZKO Hranice na Moraně za krutě ledového počasí. Čechům mrazy příliš nesvědčily, hezký výsledek udělala v kat 2 druhá Dáša Volná s Yugem, a to 285 bodů. Výsledky najdete na mondioringklub.cz Další info a fotky nebudou, byli jsme na vyhlášení Kynologa roku, které se konalo ten samý den.

Nácvik revíru: vyhledání
a doprovod figuranta

Článek o výcviku, který vyšel v časopise Psí sporty. Přečíst si ho můžete i tady.

Výsledky posledního závodu této sezóny u nás

Závod se konal 17. 11. 2012 v Bystrovanech u Olomouce. V kategorii 1 a 2 startovalo celkem 6 závodníků. Kompletní výsledky najdete zde.

Foto zprava: Pavla Gorčáková s Pollem, Pavel Urban, Zdeněk Volný (rozhodčí), Radim Kelar

Mistrem ČR BO je Míla Gondeková se Sonym

Umístila se nejlépe z Čechů v kat 2. Celkově byla druhá za Němcem Danielem Kaminskim, který se svým psem Butschem předvedl nádherný výkon. V kat 3 startovali pouze zahraniční závodníci. Výsledky z víkendu 20. - 21. 10. 

Rozhovor s Patricem Corpataux

V časopise Psí sporty 4/2012 vyšel rozhovor s asi nejvšestrannějším člověkem v mondioringu - Švýcarem Patricem Corpataux. Slíbena byla jeho plná verze i tady na webu, tady je.

Foto: elry.cz                                                22. 9. 2012

Do Veselí nad Lužnicí přijelo hodně Čechů

Co všechno nezažijí mondioringoví figuranti. Jak se "tančilo" na závodech ve Veselí nad Lužnicí (23. – 24. 6.) najdete v reportáži. A tady jsou výsledky ze soboty a neděle. Foto: Lenka Rytychová (elry.cz) 1. 7. 2012

Nabité startovní pole v německém Straubingu

První červnový víkend se konaly zajímavé závody v Německu. Pořádala je skupina Mondioringgruppe Straubing. Startovalo se ve všech třech kategoriích a z ohlasů účastníků to vypadá, že se jednalo o povedený závod.  >>> více     9. 6. 2012

Italské FMBB 2012 je minulostí

Čeští mondioringáři letos nestartovali. Škoda, snad se někdo vypraví příště. Tak jsme drželi palce alespoň skvělé IPO výpravě. Velké gratulace Tomášovi Taubnerovi, opět jste to dokázali! Stránky IPO reprezentace najdete zde.

Ilustrační foto: Elry.cz              13. 5. 2012

Rozhovor s Clausem Angererem, mondio vítězem FMBB 2011

V pátek 23. prosince vyšly v 1/2012 časopisu Pes přítel člověka dva materiály o mondioringu: 1) Dvoustránkový rozhovor s rakouským závodníkem a figurantem Clausem Angererem, kterému se letos splnil sen, když vyhrál FMBB 2011. Na mistrovství světa všech plemen v Lyss byl 16. Rozhovor si můžete přečíst v rubrice články zde. 2) Info z posledních letošních závodů u nás, které se konaly na konci listopadu v Bystrovanech. Mimochodem: mondioring se tak opět dostal na titulní stranu časopisu :-)  Foto Lenka Rytychová (elry.cz)
 

Věra Hlaváčková vítězkou kategorie mondioring v anketě Kynolog roku 2011

Získala 113 hlasů. Jenom o dva hlasy méně měl Míla Fohl a třetí Pavlu Gorčákovou od Míly dělilo jen šest hlasů. Mondioring měl vůbec nejtěsnější výsledky ze všech kategorií.

Informace nejen o mondioringu najdete na www.ceskakynologie.cz.
 

Bystrovanské závody ukončily mondioringovou sezónu 2011

Mlhavé počasí, devět závodníků, moc hezky připravený plac. To byl letošní poslední mondioringový závod. V sobotu 19. 11. ho pořádal Mondioring klub ČR v Bystrovanech u Olomouce. Výsledky najdete zde. Článek k závodům vyšel v pátek 23. 12. v 1. čísle 2012 časopisu Pes přítel člověka.

Foto Lenka Rytychová (elry.cz)

Výsledky Kynologa roku 2014

Pořadí v kategorii Mondioring:

1. Věra Hlaváčková

2. Zdeněk Dadák

3. Dagmar Volná

Kompletní výsledky najdete na

www.kynologroku.cz

Plán závodů Mondioring klubu ČR na rok 2015:

7. - 8. 2. 2015 Dva závody. Viz leták výše.
20. - 21. 6. 2015 MM ČR – Bystrovany
15. - 16. 11. 2015 Závod v Polsku, Racibórz – organizace Marcin Gawron

Mistrovství světa v mondioringu

2. - 5. října 2014

Nicoletta Pleskot je mistr světa

Jestli si ještě někdo myslí, že mondioring je sport pomalých psů, tak se někdy podívejte na současnou mistrini světa. Její fenka je megaturbo, jak ostatně bylo vidět letos na dubnových závodech v Horce, které tato pohodově působící Rakušačka suverénně vyhrála. Výkon této dvojky byl tehdy naprosto parádní od začátku až do konce. Mistrovský titul jim sluší i proto, že ho vlastě vyhrála čistě dámská dvojice :)

Kategorii 2 pro Rakousko vyhrál Claus Angerer s Barykem Retrobelge, tedy psem z české chovatelské stanice. Tímto posíláme gratulace chovateli Mílovi Fohlovi.

A na závěr gratulace ke skvělému čtvrtému místu v jedničkách Zdeňkovi Dadákovi. Super!
I když ta čtvrtá místa jsou tak trochu k vzteku, skoro bedna, ale bedna to není... Letos ty bedny z MS byly TÁK blízko, tak snad příští rok.

 

Výsledky našich:

Kat 1: Zdeněk Dadák 178 b. a 4. místo z 13ti

Kat 2: Zdeněk Volný 193 b. a 12. místo z 16ti

Kat 3: Dagmar Volná 237 b. a 31. místo z 41

 

Kompetní výsledky zde.

Video z Mistrovství ČR v mondioringu 2014

2. místo v kat 2: Attila de Alphaville Bohemia a Jana Kulísková (283,5 b., stejně jako vítěz).

Video, které hezky ukazuje jak to vypadalo ve Finsku na FMBB 2014.
Vítězka kat 2 Maria Dovzhik.

TELEGRAFICKY Z KVĚTNOVÉHO FMBB 2014

Kompletní výsledky zde.

Sobota 31. 5. -- Novým mistrem stvěta belgických ovčáků je Němec Christian Stewien.

2. místo: Michèle Biedermann (Švýcarsko)

3. místo: Fabrice Basnier (Francie)

Startovalo 10 závodníků. Limit zkoušky jich splnilo pět.

 

Pátek 30. 5. -- Rusko vítězí i v kategorii 2. Věrka Hlaváčková 4. s 246 body. Jenom čtyři psi splnili limit pro zkoušku. Letos ve dvojkách startovalo málo (9) psů, Finsko je prostě daleko...

 

Čtvrtek 29. 5. -- Kategorie 1 zná své vítěze. 17 startujích, ringové velmoci převálcovalo Rusko. My máme své zástupce v kategorii 2, která startuje v pátek.

 

Mistrovství světa belgických ovčáků je asi vůbec největší psí akce na světě a jeden ze dvou vrcholů mondioringové sezóny. Zahrnuje disciplíny IPO, mondiring, agility a obecience. Letos se koná ve  Finsku. V mondioringu nás budou reprezentovat Věra Hlaváčková a Dušan Skula. Už se to blíží, tak jim držme palce! 

Proč je letošní MČR BO v mondioringu tak důležité

Účast na tomto závodě je totiž jednou z podmínek pro kvalifikaci na FMBB 2015, které se bude konat v ČR. A kdo by nechtěl být na domácím Mistrovství světa belgických ovčáků, že? Kvalifikační podmínky definovalo nedávno KCHBO. Kdy a kde se bude mondioringové MČR konat zatím KCHBO nezveřejnilo. Mělo by to být na podzim a údajně by ho neměli organizovat lonští organizátoři, ale Eliška Hořejší z Mělnicka. Berte to ale prosím jako neověřenou a neoficiální informaci.

Nedělní výsledky z Horky nad Moravou

Kategorie 2:

1. Ivana Krybusová (CZ): 271,5 b.
2. Silvia Bittner (A): 265 b.
3. Roman Feješ (SK): 257 b.
4. Alena Barcziková (CZ): 216 b.

Sobotní výsledky z Horky nad Moravou

Už je to zase tady! Závodní sezóna 2014 zanedlouho odstartuje v Horce na Moravě.

Tak přijeďte o víkendu 12. - 13. 4. v hojném počtu. Část týmu Pavla Urbana uvidíte v roli předpsů. Lenku Kordovou s mladým Luckym v sobotu i v neděli v jedničkách a Janu Kulískovovu s Aťasem buď v sobotu, nebo v neděli ve dvojkách. Startovní listinu a veškeré podrobnosti najdete na stránkách pořádajícího Mondioring klubu ČR.

Takhle závodí u nás dobře známý belgický rozhodčí Jos Helsen. Kat 2, 283 b., 1. místo. Jojo :-)

Osobka nového mistra světa, Marc Willems a Goofy von Joefarm:

Závodnická premiéra: Attila de Alphaville Bohemia v Belgii (7/2013)

Vítěz FMBB 2013 Sebastian Schäffer:

Vítězná dvojice z Mistrovství Rakouska v mondioringu 2012 - Claus Angerer a Gerson. Rozhovor s Clausem v angličtině je tady

PRAVIDELNÉ MONDIORINGOVÉ TRÉNINKY V PRAZE

Krátné video z tréninku s Aťasem:

Zákusy alá krokodýl v podání Kenza aneb video vzpomínka na 1. české mistrovství BO, rok 2012. Reportáž viz Články

Video z MČR BO 2012 v mondioringu. Vítěz kat 2 Daniel Kaminski a Butsch. Krásný výkon, hezky se na to dívá. Reportáž ze závodu najdete tady.

Sestřih z Mistrovství Belgie 2012. Na videu je Jos Helsen v roli závodníka a figurant Jimmy Foster. Oba byli na 1. MČR BO ve Veselí (2012). Jos Helsen jako rozhodčí.

Ohlédnutí za FMBB 2012. Tom Andrykowski, legenda mondioringu, 320 b., 5. místo. Kompletní záznam bez střihu, 33 min.
Možná jste zažili diskuse na téma kdy začít trénovat na "trojky". Claus Angerer, vítěz FMBB 2011, v tom má jasno - od malička:

Nácvik osobky, 8 měsíční pes

Trénink obran, 7 měsíční štěně

Video z FMBB 2012, 1. místo v kategorii 2: Marcel Bühler (CH) a Hellboy

Video ochutnávka z Bystrovan 2012

Vítězná dvojice kategorie 2: Irina Fleischanderl a Jerome le Bosseur (*2007). Nejsou bohužel zachyceny úplně všechny cviky - chybí např. odložení a palisáda a z obran protiútok s předměty. Snad si to i tak užijete :-)

Vyhledání a doprovod MR3, ukázka z Retrobelge mondioring cupu. Vyhledání 10 b. z 10, doprovod 25 b. z 30 (srážky za metry při útěku figuranta). Nahrávka je sice trochu rozstřesená, ale jinak stojí za to!

Zavzpomínat na sezónu 2011 můžete u videa z Petrovic. 199bodový výkon Nicoletty Pleskot stojí za to. Video neobsahuje úplně všechny cviky...

Claus Angerer a jeho Gerson - vítězové FMBB 2011 (mistrovství světa belgických ovčáků). Toto video je z poslušnosti. Druhou část - obrany najdete na Youtube tady. Claus Angerer figuroval zářijový závod v Petrovicích 2011.
 

Různé zprávy

Nová reprezentační kritéria pro MS

16.04.2013 19:22

Startovní listina FMBB 2013 je na světě

27.03.2013 12:57

Rakouské mistrovství v mondioringu bude v červnu

19.03.2013 20:03

Noví členové Mondioring klubu

24.02.2013 11:18

Česká mondio reprezentace na FMBB 2013 - aktualizace

15.02.2013 09:12

Kalendář českých závodů se plní, bude 1. mistrovství ČR v mondioringu

30.01.2013 21:44

Přidáno info do přehledu závodů

12.01.2013 21:38

Reportáž z prvního Mistrovství ČR BO

31.12.2012 13:54

Slováci chystají na duben závody

10.12.2012 18:28

Mondioring klub ČR má nového předsedu

17.11.2012 21:49

Rakouským mondioringovým mistrem je Claus Angerer s Gersonem

12.11.2012 11:57

Kompletní info k Mistrovství ČR BO

14.10.2012 16:06

Kdo bude figurovat Mistrovství ČR BO

27.09.2012 10:58

Víkend 6. - 7. října je plný špičkových závodů

23.09.2012 11:18

Termín závodů MK ČR v listopadu

22.09.2012 19:36

Rakušanka Irina Fleischanderl byla úspěšná v Sempachu

11.09.2012 19:27

Mistrovství Švýcarska v mondioringu

18.08.2012 19:29

Závody v Petrovicích letos nebudou

23.07.2012 11:34

Mistrovství Rakouska se koná v listopadu

02.07.2012 21:32

Slováci chystají mezinárodní figurantské zkoušky

11.06.2012 09:39

Rakouský mondioring má nové webové stránky

09.06.2012 19:31

Nabité startovní pole v německém Straubingu

09.06.2012 19:29

Další díl seriálu o výcviku štěněte: tentokráte vysílačka a něco z obran

03.06.2012 15:38

Mondioring club Slovakia se stal členem FCI

12.05.2012 21:38

Znáte pravidlo 30 vteřin?

12.05.2012 14:21

Na listopad se chystají další české závody

12.05.2012 11:15

Průběžně se pracuje na nové podobě tohoto webu

05.05.2012 14:34

Jak se na FMBB 2012 připravuje obhájce titulu?

27.04.2012 17:40

Premiéry českých závodníků na závodě v Bystrovanech

23.04.2012 22:26

Mondioring klub ČR se rozrůstá

01.04.2012 18:18
<< 1 | 2 | 3 >>